עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

פתיחת תיק במע"מ

 
בעת פתיחת עסק חדש יש לפתוח תיק ברשויות השונות. לפי החוק בעת תחילת הפעילות העסקית יש לבצע פתיחת תיק במע"מ במשרדי המע"מ אליו משויך העסק מבחינה גיאוגרפית. לאחר מכן יש לפתוח תיקים ברשויות נוספות: מס הכנסה וביטוח לאומי.

פתיחת תיק במע"מ אינה יכולה להתבצע באופן מכוון ועל כן אדם המעוניין לפתוח עוסק מורשה או חברה נדרש להגיע למשרדי המע"מ או להסתייע ברואה חשבון שיבצע עבורו את פתיחת התיקים. רואה חשבון מקצועי ומנוסה יכול לחסוך לכם זמן, אנרגיה וטעויות בדרך ולהוביל אתכם לפתיחת תיק במע"מ באופן חלק שיאפשר לכם להיות פנויים לעשייה העסקית. לא פעם מגיעים למשרדנו אנשים שהתחילו את תהליך בעצמם, אך נתקלו בקשיים מפני שלא צרפו את כל המסמכים הרלוונטים וכדומה וחוו עיכובים בתחילת פעילותם העיסקית.

חשוב לדעת כי פתיחת תיק במע"מ אין משמעותה כי נפתח עבור העסק גם תיק במס הכנסה ושונה הסטטוס בביטוח לאומי. על מנת להימנע מאי סדרים או שלילת זכויות בביטוח הלאומי יש להסדיר נושאים אלה מיד לאחר פתיחת התיק במע"מ.
לאחר פתיחת התיק במע"מ והסדרת נושא מס הכנסה וביטוח לאומי,  רשאי בעל התיק לקיים פעילות עסקית ולהוציא חשבוניות מס.

בנוסף, עוסקים רבים מתלבטים לגבי דרך ההתאגדות המתאימה לעסקם: פעילות כעוסק מורשה או פעילות באמצעות פתיחת חברה. להחלטה על דרך ההתאגדות המועדפת יש אספקטים שונים הנוגעים לתחום המס ושיקולים כלכליים נוספים. 

באופן כללי ביותר ניתן לומר כי במידה וההכנסות גבוהות ובעל המניות אינו מעוניין למשוך את ההכנסות, עדיפה האפשרות להתאגד כחברה, למשוך שכר, על מנת להנות ממדרגות המס הנמוכות, ולהשאיר את יתרת הרווחים בחברה על מנת לדחות את תשלום המס. 

ישנו גם היבט משפטי, בעסקים בהם יש חשיפה רבה לתביעות שונות או שישנם סיכונים לפשיטת רגל עדיפה ההתאגדות כחברה. במקרים בהם אין חשיבות מרובה להגבלת האחריות ,או שיש מגבלה על האפשרות להתאגד כחברה בע"מ, למשל חברת עורכי דין או חברת רואי חשבון, יש לשקול היטב את היבט החיסכון במס אל מול העלויות הנוספות שיש להתנהלות כחברה.

משרד סהר עוזרי רו"ח, למשרדנו ניסיון עשיר בטיפול בעוסק מורשה או חברה. נשמח לסייע לכם מניסיוננו הרב בתחום וללוות אתכם באופן אישי החל מפתיחת התיקים ולאורך דרככם העסקית. מוזמנים ליצור עמנו קשר, אנו מתחייבים לשירות מקצועי, אמין וחוקי.
 
מאמרים: