עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

פתיחת עוסק פטור

 
פתיחת עוסק פטור מחייבת פתיחת תיק במס ערף מוסף, כאשר עוסק פטור הוא עצמאי שמחזור העסקאות השנתי שלו אינו חוצה את הרף העומד נכון להיום על 98,707 ₪. אם חוצים את הרף יש להחליט לבצע פתיחת עוסק מורשה, לכן חשוב לבצע הערכת שווי עסקאות צפוי כדי להחליט מראש איזה סוג עסק יש להקים. במשרד סהר עוזרי רואי חשבון יסייעו לכם לבצע הערכת שווי עסקאות שנתי. חשוב לדעת כי ישנם תחומי עיסוקי המחייבים פתיחת עוסק מורשה, ביניהם סוחרי ומתווכי קרקעות, יועצים שונים לדוגמה יועץ ניהול, אדריכל, טכנאי, טכנאי שיניים, מתורגמן, כלכלן, מהנדס ועוד.

הליך פתיחת עוסק פטור
על פי פקודת המס בארץ, כל אדם המתחיל לעסוק בעסק שמניב הכנסות חייב להירשם כעוסק במס הכנסה. אם אדם מחליט לבצע פתיחת עוסק פטור, עליו לפתוח תיק במס הכנסה ולפתוח תיק במע"מ (מס ערך מוסף), וכן עליו להצהיר על שינוי הסטטוס שלו גם במוסד לביטוח לאומי. כדי לבצע את ההליך הבירוקרטי בנוחות ובמהירות, מומלץ לפנות למשרד סהר עוזרי רואי חשבון. המשרד מציע מעטפת שירותי רחבה הכוללת בין השאר פתיחת עוסק מורשה, הערכת שווי חברה, ייעוץ מס, תיאום מס וכיוצא בזה. 

יש למלא בכתב טופס פתיחת תיק עצמאי ולשלוח אותו לפקיד השומה הנמצא באזור בו מתנהל העסק. חשוב לדעת כי אין צורך להגיע פיסית למשרד השומה וניתן לשגר את הטופס באמצעות מערכת ממוחשבת.
מעבר לכך, יש לנהל ספר חשבונות כמתחייב ולהגיש מדי שנה דו"ח שנתי למס הכנסה. את הדו"ח ניתן למלא לבד כדי לחסוך עלויות, אך מומלץ לפנות למשרד סהר עוזרי רואי חשבון כדי למלא נכונה את הטופס, ללא טעויות העלולות לגרום לחקירה או לתקלות בלתי צפויות מול רשויות המס בארץ.

פתיחת עוסק מורשה או עוסק פטור
קיים בלבול רב בקרב יזמים המעוניינים להקים עסק: יש הבוחרים להקים עסק מסוג עוסק מורשה, בעוד אחרים מעדיפים פתיחת עוסק פטור בשל צפי למחזור עסקאות נמוך. באמצעות הערכת שווי וצפי הכנסות במשרד סהר עוזרי רואי חשבון, ניתן לקבל החלטה נכונה האם לבצע פתיחת עוסק פטור או מורשה, כאשר מעבר לרף ההכנסות יש לבדוק גם את סוג הפעילות של העסק. 
 
מאמרים: