עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

משרד רו"ח

 
המחוקקים ורשויות המס קבעו במהלך השנים סוגים שונים של עסקים על פי הגדרות חשבונאיות שונות, הגדרות אלו נקבעות על פי המחזור של העסק. הרישום הבסיסי של עסק הוא עוסק פטור, כשהשלב הבא הוא עוסק מורשה.

לפי חוקי מס הכנסה, עוסק פטור הינו עוסק הפטור מתשלום למע"מ, ומחזור עסקאותיו השנתי אינו עולה על 99,000 ש"ח. העוסק לא גובה מע"מ מלקוחותיו, ויכול להוציא חשבוניות עסקה ו/או קבלות, אך לא חשבוניות מס. הוא אינו יכול לדרוש החזר של מס התשומות (ההוצאות) ששולם על ידו. מדי שנה מעודכן הסכום כלפי מעלה, ועל כן על עוסק פטור לוודא שהוא לא חצה את הקו, במידה וכן, אז עליו להפוך להיות עוסק מורשה. עלפי רוב משרד רו"ח יידע את בעל העסק על צורך בשינוי סטטוס וידע לבחון את כדאיות המעבר.

חשוב לציין, כי קיימים בעלי עיסוקים אשר אינם יכולים להירשם במע"מ כעוסקים פטורים אלא חייבים להירשם כעוסקים מורשים, וזאת בלי כל קשר לגובה מחזור העסקאות שלהם. בינם בעלי מקצועות חופשיים כגון אדריכלים, פסיכולוגים, עורכי דין, רואי חשבון, מנהלי חשבונות וכדומה, וגם סוחרי מקרקעין, סוחרי רכב, בעלי בית ספר לנהיגה ועוד.

תהליך פתיחת תיק עוסק פטור דורש פתיחת תיק במע"מ, לאחר מכן פתיחת תיק עצמאי במס הכנסה ופתיחת תיק בביטוח הלאומי. רצוי להסתייע בשירות משרד רו"ח אמין ומקצועי שיכול ללוות אתכם בתהליך וגם לעקוב אחר התפתחות העסק שלכם ובמידת הצורך לבחון את האפשרות להתרחבות לעוסק מורשה. משרד רו"ח יחסוך לכם הרבה התעסקויות פרוצדורליות שישאירו אתכם פנויים לעשייה העיסקית, ואתם תוכלו להיות שקטים שהנושאים הפיננסים מנוהלים ומגובים בהתאם לדרישות החוק תוך מיצוי זכויותיכם.

חשוב לציין, עוסק פטור, נחשב לשם כך רק בכל הקשור למע"מ, שכן בכל הקשור לביטוח לאומי או מס הכנסה, הוא עדיין יהיה חייב בדיווח. כמו כן הוא יהיה חייב בדיווח לרשויות מע"מ פעם בשנה, זאת בשביל לוודא שהמחזור שלו לא גבוה מדי ולא דורש שינוי הגדרה. ברגע שהוא יהפוך להיות עוסק מורשה, אז יצטרך לתת דיווח חודשי  לרשויות המס אודות תשלום מס זה.

אם אתם מעוניינים להתחיל בדרך עצמאית ומחפשים משרד רו"ח מקצועי ואמין שיסייע לכם בפתיחת תיק מס הכנסה עוסק פטור אתם מוזמנים לפנות לסהר עוזרי רואי חשבון, נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לסייע מתוך הניסיון רב שלנו בתחום.
 
מאמרים: