עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

משרד הנהלת חשבונות

 
בתור משרד הנהלת חשבונות אנחנו מקבלים לא פעם פניות מצד חבר'ה, בעיקר צעירים, אשר תוהים, מה עדיף להם, להיות עוסק מורשה או חברה. במאמר זה נסביר את ההבדלים בין השניים, מתוך כוונה שתוכלו להחליט מה עדיף לכם, בהתאם לתחום בו אתם מתכוונים לפעול.

כל משרד הנהלת חשבונות מנוסה ידע להסביר לכם, שקיים הבדל בין עוסק מורשה לחברה. חברה היא גוף משפטי לכל דבר, היא פועלת על פי חוק החברות, יש לה תקנון מסודר, ניתן לתבוע אותה, היא פועלת בדרך כלל תחת הגדרה של עירבון מוגבל. כל אדם יכול להקים חברה בתנאי כמובן שהיא פועלת בתחום חוקי.

חשוב לומר, חברה אומנם היא גוף משפטי שעומד בפני עצמו, אך יש מקרים בהם ניתן לתבוע את בעלי החברה והם יידרשו להחזיר כסף לנושים מכיסם. זה קורה בעיקר במקרים בהם בעלי החברה פועלים בצורה מסוכנת שפוגעת בפעילות החברה ואיננה מקובלת בעולם העסקי. כשרוצים להעריך כמה שווה החברה, אז מבצעים לה הערכות שווי, בודקים כמה החברה מרוויחה, ערך הנכסים שלה (הממשיים והרוחניים) וכן מה מצבה בשוק.

אז עוסק מורשה או חברה? עוסק מורשה הוא בדרך כלל עצמאי אשר הוא אחראי על העסק שלו באופן עצמאי. הוא יכול להיתבע באופן ישיר, במידה והוא פושט רגל, ניתן לקחת מנכסיו האישיים ולא רק העסקיים. עוסק מורשה יכול להיות מי שהיה קודם לכן עוסק פטור וכעת עבר שלה להיות עוסק מורשה או לחילופין, בעל מקצוע בתחומים שונים שמוגדרים מראש כעוסק מורשה לכל דבר.

חשוב לומר, באופן עקרוני להיות עוסק מורשה זה הרבה יותר פשוט וזול, הבעיה היא, שלחברה יש תדמית הרבה יותר רצינית, בעל החברה פחות חשוף לתביעות אישיות, גם אם החברה פושטת רגל היא יכולה להמשיך להתקיים בצורה כזו או אחרת, מה שכן תהליך המיסוי הוא הרבה יותר בעייתי, על חברות חלות הרבה יותר רגולציות, וכן בעל החברה חשוף להשתלטות עליה מצד בעלי מניות אחרים, דבר שלא יכול להתקיים במקרים של עוסק מורשה.

אם אתם מחפשים משרד הנהלת חשבונות עבור עוסק מורשה או חברה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. משרדו של רו"ח סהר עוזרי ישמח לעמוד לצידכם בכל עת ובכל עניין. אתם יכולים לפנות אלינו עוד היום ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות לייצוג מול רשויות המס השונות. אתם יכולים לפנות אלינו במייל או בטלפון. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
חברה או עוסק מורשה
 
משרד רואי חשבון בתל אביב
מאמרים: