עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

מס הכנסה עוסק פטור

 
עצמאים רבים פועלים במחזור עסקאות נמוך יחסית שאינו חוצה את הרף הנקבע של כ-98,000 ₪ בשנה. מי שמחזור ההכנסות שלו נמוך מרף זה יכול במקרים מסוימים להיות עוסק פטור, כלומר – עצמאי שאינו רשאי לגבות מס ערך מוסף (מע"מ). הוא גם פטור מדיווחים חודשיים או דו חודשיים למע"מ, בשונה מעסקים של עוסק מורשה או של חברה בע"מ. לפתיחת תיק מס הכנסה עוסק פטור כדאי לכם לפנות למשרד רואי חשבון סהר עוזרי, המתמחה בשירותים פיננסים לכל סוגי העסקים. בין השאר, המשרד מציע את השירותים הבאים: הערכות שווי, ייעוץ ותיאום מס, הצהרת הון, חשבות שכר, הנהלת חשבונות ועוד.

פתיחת תיק מס הכנסה עוסק פטור
כדי לפתוח תיק מס הכנסה עוסק פטור יש למלא בכתב טופס בקשה ולשלוח לאגף מס הכנסה באזור בו העסק עומד להתנהל. כדאי לדעת כי אין צורך להגיע אישית למשרדי מס הכנסה, ניתן לשלוח את הבקשה גם בעזרת רואה חשבון. במשרד סהר עוזרי רואי חשבון מציעים שירות זה לעצמאים המעוניינים לפתוח עוסק פטור. כמו כן, במשרד ניתן לקבל ייעוץ במגוון תחומים פיננסיים וליהנות משירות מקצועי ומקיף עבור עוסק מורשה או חברה בע"מ – הערכות שווי, שינוי מעמד במוסד לביטוח לאומי, הדרכה מקצועית לניהול ספרים, ביצוע שידור מקוון למע"מ ועוד מגוון שירותים נוספים.

כדאי לדעת כי אם מדובר ביחיד שפותח עסק, על העצמאי למלא בכתב ולשלוח טופס פתיחת תיק עבור עצמאי. אם מדובר בחברה הפותחת עסק, עליה לשלוח טופס פתיחת תיק עבור תאגיד.

מחזור העסקאות השנתי
עוסק פטור אינו גובה מע"מ מלקוחותיו. הוא גם אינו יכול לקזז או לקבל החזרי מע"מ בגין הרכישות שביצע לעסק שלו ובגין ההוצאות השוטפות. חשוב להדגיש כי רק מי שמחזור העסקאות השנתי שלו אינו חוצה את הרף של כ-98,000 ₪ בשנה יכול להיות עוסק פטור. אם חוצים את הרף, יש להחליט האם להיות עוסק מורשה או חברה – הערכות שווי ובדיקה מקצועית ניתן לקבל במשרד רו"ח סהר עוזרי. כדאי לדעת כי לאחר פתיחת תיק מס הכנסה עוסק פטור, הפטור אינו משחרר מתשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי אלא רק מתשלומי מע"מ.
מאמרים: