עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

מס הכנסה עוסק מורשה

 
המחוקקים ורשויות המס קבעו במהלך השנים סוגים שונים של עסקים על פי הגדרות חשבונאיות שונות, הגדרות אלו נקבעות על פי המחזור של העסק. הרישום הבסיסי של עסק הוא עוסק פטור, כשהשלב הבא הוא עוסק מורשה.

הרעיון הוא, על פי מס הכנסה עוסק מורשה יהיה מחויב לגבות מע"מ מהלקוחות שלו ולהעביר אותם למדינה, זאת בזמן שהעסקים השונים יכולים להכניס את המע"מ שהם משלמים להוצאות שלהם כך שהם יקבלו זיכויים שונים. ישנה רשימה של עסקים שאינם יכולים להירשם כעוסק פטור אלא חייבים להיות רשומים כעוסק מורשה. מדובר על עסקים כגון כלכלנים, מהנדסים, רופאים, וטרינרים, פסיכולוגים סוכני ביטוח, בתי ספר, מתווכים. כמו כן נקבע שעוסק מורשה יהיה מי שהמחזור הכספי שלו יהיה בגובה סכום מסוים, מדי שנה מעודכן הסכום כלפי מעלה, ועל כן על עוסק פטור לוודא שהוא לא חצה את הקו, במידה וכן, אז עליו להפוך להיות עוסק מורשה.

חשוב לציין, עוסק פטור, נחשב לשם כך רק בכל הקשור למע"מ, שכן בכל הקשור לביטוח לאומי או מס הכנסה, הוא עדיין יהיה חייב בדיווח. כמו כן הוא יהיה חייב בדיווח לרשויות מע"מ פעם בשנה, זאת בשביל לוודא שהמחזור שלו לא גבוה מדי ולא דורש שינוי הגדרה. ברגע שהוא יהפוך להיות עוסק מורשה, אז יצטרך לתת דיווח חודשי  לרשויות המס אודות תשלום מס זה.

עבור עסקים רבים, יש לציין, נכון להישאר בתחום של עוסק פטור, בעיקר כשמדובר בעצמאים שלא יכולים להגדיל את העסק שלהם למחזור גבוה באופן קבוע, לעומת זאת,יש כאן גם בעיה פסיכולוגית מסוימת, שכן עסקים קטנים שבוחרים להישאר עוסק פטור ולא לבצע את השינוי ולהיות עסק מורשה, הם בעצם חושבים בקטן. מצד שני עוסק מורשה אולי נהנה מתדמית טובה יותר, מאחר והוא נחשב גדול יותר, אך הוא צריך לדווח יותר לרשויות המס וכן הוא חוסך פחות במס מאשר עוסק פטור.

לסיכום, עסקים קטנים רבים נאלצים לבצע את השינוי מעוסק פטור לעסק מורשה, מדובר על שינוי בגישה וכמובן שינוי באופי ההתנהלות מבחינה חשבונאית.

לסיום, אם אתם מעוניינים ברואה חשבון בחולון והסביבה אשר יעזור לכם לבצע שינוי ולהירשם במס הכנסה עוסק מורשה כמו שצריך, אתם מוזמנים לפנות אלי, רו"ח סהר עוזרי, אני אשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכל דבר שקשור לתחום. אתם מוזמנים לפנות אלי עוד היום דרך האתר או בטלפון. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
משרד הנהלת חשבונות
 
רואה חשבון לחברה
מאמרים: