עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

מיסוי בינלאומי

 
אנו חיים בעידן של גלובליזציה מהירה אשר סוחפת את השוק הישראלי וכיום גופים עסקיים רבים פועלים בזירה הבין לאומית. כאשר אנו מבצעים פעולות עסקיות בזירה הבין לאומית נדרש מאתנו תכנון מס נכון ויעיל שייקח בחשבון את כל הסיכונים ואת כל ההטבות. מיסוי בין לאומי הינו תחום הדורש רמת מקצועיות גבוהה, קשרים בחו"ל וגם עשוי לכלול עסקאות בסכומים גבוהים מאוד, מומלץ לפנות למשרד רואי חשבון ייעוץ מס שצבר ניסיון והתמחות בנושא.

מותר על פי חוק לבצע תכנון מס במטרה לצמצם את תשלום המס  לסכום המינימלי המתאפשר במסגרת מגבלות החוק. לפיכך, על מנת למנוע מצבים בהם אנשים או עסקים הפועלים בזירה הבין לאומית  ידרשו לשלם כפל מס, נחתמו אמנות מס בין לאומיות כדי להסדיר את הנושא של מיסוי בינלאומי.

כיום המדינות נלחמות בתופעות של "ניצול יתר" של האמנות הבינלאומיות ולכן העדכניות והניסיון כאן חשובים ביותר על מנת לבצע תכנון מס נכון. בישראל, החל משנת 2003, המיסוי הוא פרסונאלי על בסיס תושבות אולם במדינות רבות המיסוי נעשה הן על בסיס טריטוריאלי והן על בסיס פרסונאלי מה שעלול להוביל לתשלום מס כפול.

מהו מיסוי פרסונאלי? 
החוק אומר כי כל תושב ישראל חייב לשלם מס בגין הכנסותיו שהופקו או נצמחו בישראל ואף מחוצה לה. לעומתו, תושב חוץ חייב במס רק על הכנסותיו שהופקו או נצמחו בישראל. בפקודה החדשה של מיסוי בינלאומי נקבעה הוראה המעניקה זיכוי בגין מיסי חוץ ששולמו על הכנסות החוץ החייבות בישראל. כלומר, הזיכוי ממיסי החוץ ניתן רק עבור הכנסות שהופקו או נצמחו מחוץ לישראל, אי לכך למיקום הגיאוגרפי בו הופקה ההכנסה חשיבות מכרעת, ואם לא תבדקו את העניין לעומק אתם עלולים לשלם כפל מס מבלי לדעת זאת.

כאשר אתם בוחרים משרד רואי חשבון לטיפול במיסוי בין לאומי, ישנה חשיבות רבה לרמת ההיכרות עם אמנות בין לאומיות אשר מאפשר בניית אסטרטגיית מיסוי יעילה במסגרת החוק. למשרדנו, סהר עוזרי רואי חשבון ניסיון רב בטיפול בתכנוני מס מסוגים שונים- ייעוץ מס, חסכון במס הכנסה, חסכון במע"מ, חסכון בביטוח לאומי, חסכון בתשלומי אגרות אחרות – והכל במסגרת חוקי המס ואמנות המס הבינלאומיות השונות. צור עמנו קשר ונשמח לסייע לך בתכנון מס בין לאומי יעיל וחוקי.
 
 
מאמרים: