עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

יועץ מס בראשון לציון

 
אלפי ישראלים רשומים בתור עסק פטור במס הכנסה, משמע המחזור השנתי שלהם אינם עולה על 99 אלף שקל, הסכום המקסימאלי בו מקבלים פטור מתשלום מע"מ. עסקים אשר עוברים נקודה זו, נאלצים לבצע שינוי ולפתוח ברשויות המס תיק של עוסק מורשה.

ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה הוא בכך, שעסק פטור איננו צריך לגבות מע"מ מהלקוחות שלו ואיננו צריך לשלם אות. עסק מורשה לעומת זאת, מחויב לעשות זאת, הוא למעשה גובה עבור המדינה את תשלום המע"מ ומעביר לה אותו.

בשביל להימנע ממצב בו נידרש לשלם מע"מ על עסקאות שלא גבינו אותו, כלומר, עסק פטור שחוצה את קו המקסימום שלו על פי חוק, במידה ואיננו שם לב לכך, עלול למצוא את עצמו משלם מע"מ למרות שהוא לא גבה אותו מלקוחותיו, וכן הוא לא יכול לקזז אותו עם הוצאות שבוצעו בטרם פתיחת התיק. לשם כך, עליו לפנות לצורך פתיחת תיק עוסק מורשה, ברגע שהוא מתקרב אל נקודת ה-99 אלף.

כיצד אפשר לדעת זאת? ראשית, יש לבצע מעקב מתמיד אחר המחזור השנתי, כך ניתן לדעת בדיוק כמה כסף הוא הרוויח, כמה כסף הוא יכול לקזז באמצעות הוצאות שונות שקשורות לעסק. ברגע שמתקרבים אל נקודת ה-99 אלף, גם אם מדובר באמצע השנה, יש לפנות ישירות אל רשויות המס ולפתוח תיק. שנית, ניתן לעשות כל זה באמצעות רואה חשבון או בעזרת יועץ מס בראשון לציון או בכל מקום בו העסק עובד. היעוץ אמור לבצע מעקב חודשי אחרי המחזור השנתי, ולעדכן אתכם במצבכם.

יש לציין, שפתיחת תיק עוסק מורשה, לא משנה את מצבכם במס הכנסה או בביטוח לאומי, על כן אחרי שפותחים את התיק, יש לפנות אל רשות מס הכנסה וכן אל ביטוח לאומי בשביל לבצע את השינויים הנדרשים. לאחר מכן, מדי חודש יהיה צורך להגיש דוח תקופתי למע"מ, עם הכנסות והוצאות. בין היתר מדובר על רכישת ציוד, מוצרים או סחורות שקשורים ישירות לעסק. הדבר הנכון לעשות על מנת לקבל ולהציג נתונים נכונים, הוא לפנות אל יועץ מס מורשה שיעשה זאת עבורכם.

לשם כך אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, משרדו של רו:ח סהר עזורי, יועץ מס בראשון לציון, ישמח לעבוד איתכן ולעזור לכם בפתיחת תיק עוסק מורשה וכן במעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום לקבלת הצעות מחיר אטרקטיביות. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מס הכנסה עוסק מורשה
 
משרד רואי חשבון בתל אביב
מאמרים: