עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

חקירות מס הכנסה

 
בשנים האחרונות, הנושא של חקירות מס הכנסה עלה לכותרות בזכות העובדה שמספר אנשים מפורסמים, אמנים ואנשי עסקים, נאלצו להתמודד עם חקירות מס הכנסה או מע"מ, אך בעלי עסקים רבים, קטנים כגדולים, מכירים את הנושא זה מקרוב כיוון ונאלצו להתמודד עם הנושא של חקירות מס הכנסה כחלק מפעילותם העסקית.

הרעיון של חקירות מס הכנסה הוא פשוט. כולנו נדרשים לשלם מס הכנסה כחוק, בין אם כשכירים ובין אם כבעלי עסקים. אם לא נדווח על הכנסותינו כחוק ו"ניתפס" על ידי מס הכנסה, הרי שאנחנו עלולים למצוא עצמנו מואשמים בהעלמת מס או בעגה המקצועית "ניסיון התחמקות מתשלום מס",  המהווה עבירה פלילית חמורה. בשנים האחרונות קיימת מגמה הולכת וגוברת מצד רשות המיסים של "מלחמה בהון השחור", קרי במעלימי מס, מסיבות שונות ומגוונות ובניהן: מדובר באובדן הכנסות עצום למדינה, לעיתים העלמות מס נובעות מפעילות פלילית ושוויון בנטל.

ראוי לציין כי רשות המיסים מאפשרת למי שלא שילם מס הכנסה כחוק, בין אם במכוון ובין אם בתום לב, לתקן דרכיו ולשלם את המס אותו הוא חייב במסגרת הליך גילוי מרצון אנונימי או במסלול המקוצר, בו הוא יוזם את הפניה למס הכנסה באמצעות מייצגו (רואה חשבון / עורך דין) ומגיע להסכם במסגרתו הוא משלם את המס אותו הוא חייב ללא סנקציות נוספות מצד רשויות המס והחשוב מכל ללא הליך פלילי.

על מנת להימנע מחקירות מס הכנסה או לפחות להיות מסוגלים להתמודד איתם באופן נאות וללא סדרי דין פליליים, יש לעמוד בהוראות החוק. כמובן, עלינו למצות את החוק במסגרת תכנוני המס הלגיטימיים ולהוביל לתשלום המס הנמוך ביותר מבין החלופות הלגיטימיות שהחוק מתיר לנו. למשרד רואי החשבון שלך, והכרתו את החוק והפסיקה הרלוונטיים, קיים משקל רב במקסום חסכון המס ע"י תכנון מס נכון וחוקי.

בצוות משרדנו רואי חשבון ועורכי דין, מומחים למיסים ויוצאי רשויות המס, המסייעים לעסקים וחברות להתמודד עם חקירות מס הכנסה, דיוני שומות מס הכנסה, ביקורת מע"מ וביקורת מס הכנסה. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין, כל שעליכם לעשות הוא ליצור עמנו קשר ותוך זמן קצר נחזור אליכם לקביעת פגישת היכרות ללא תשלום.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
רואי חשבון בתל אביב
חקירות מס הכנסה
מאמרים: