עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

חברה או עוסק מורשה

 
אחד השלבים החשובים ביותר בחייה של חברה או עוסק מורשה, הוא השלב בו היא עוברת הערכת שווי. מדובר בשלב בו נבדק ערכם של נכסים פיננסיים כגון, ניירות ערך, מניות, אופציות, נכסים רוחניים כגון פטנטים וסימן מסחרי, וכן התחייבויות כספיות של החברה. כמו כן במסגרת הערכת שווי נמדד ערכם של נכסים פיזיים שונים.

הערכת שווי מתבצעת על ידי רואי חשבון ומשרדים להנהלת חשבונות שמתמחים ומורשים בכך. בדרך כלל מדובר בסיטואציה שמתרחשת במצבים בהם יש צורך לקבל הערכה לפני פירוק החברה או יצירת שותפות, מכירה של חברה או עוסק מורשה, על מנת לבצע בדיקת נאותות עסקים ופיננסית, הערכת רמת הסיכון של החברה ועוד. הרעיון הוא לדעת כמה העסק שווה ועל פי הערכה זו להציע את המחיר בכל אחד מהמצבים הנ"ל. חשוב לומר, שבדומה להצהרת הון מס הכנסה, גם כאן לא מדובר במדע מדויק, הרי הערכת שווי, מעצם העובדה שהיא מתבססת על הערכה של שיקולים שונים, לא תמיד מדובר על ערכים מוחלטים, בעוד שייתכן שרואה חשבון אחד יציג סכום מסוים הרי שרואה חשבון אחר יציג סכום אחר.

חשוב לומר, הערכת שווי מתבצעת אצל חברה, זאת בזמן שעוסק פטור או עוסק מורשה לא צריך לבצע הערכת שווי אלא לתת הצהרת הון מס הכנסה, במסגרת הצהרה זו הוא מציין מה הם סכום הנכסים והרכוש שעומד לרשותו. ההסבר הוא שעוסק מורשה,ברוב המקרים, איננו מכיל את הדברים שחברה בע"מ מכילה, מצד שני, יש מקרים בהם עוסק מורשה, למשל אדריכל או רופא, שמחויבים להיות עוסקים מורשים, מעוניינים למכור את המקום את המשרד שלהם על כל מה שיש בו, ואז מתבצעת הערכת שווי, הן מבחינת הנכסים הממשיים והן מבחינת אלו שלא, למשל סוג הלקוחות וערכם.

חשוב לומר כל תהליך של הערכת שווי או הצהרת הון מס הכנסה, חייב להתבצע על ידי גורם מוסמך ולהיות מאושר על ידו, בוודאי אם הדבר מגיע לבית משפט מסיבה כזו או אחרת. לכן יש להשתמש בשירותי רואה חשבון מוסמך.

לשם כך אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, משרד רו"ח של סהר עוזרי מציע לכם לקבל שירות לחברה או עוסק מורשה בכל הקשור להערכת שווי והצהרת הון מס הכנסה, אתם מוזמנים ליצור קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל מחיר. אצלנו תיהנו משירות איכותי ומקצועי, זמין ונגיש בכל שעה. אתם יכולים לפנות אלינו בטלפון או דרך האתר. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
שירותי הנהלת חשבונות
 
רואה חשבון לחברה
מאמרים: