עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

הצהרת הון מס הכנסה

 
הגיעה דרישה ממס הכנסה להגשת הצהרת הון, זה יכול להיות מעיק ואפילו קצת מלחיץ, אבל הערכות מוקדמת ונכונה וליווי אישי של רו"ח יאפשרו לכם להגיש את ההצהרה בנחת ולא תצטרכו להגיד שלום לעורך דין מיסים.

כאשר בעל עסק פותח תיק במס הכנסה, תגיע דרישה להצהרת הון מס הכנסה כעבור שנה עד שנתיים ממועד פתיחת התיק. מדובר בטופס הצהרת הון שנשלח על ידי פקיד השומה במטרה לסייע באימות נכסי בעל העסק. 

דו"ח הצהרת הון מס הכנסה בא לשקף את ההון נטו של בעל העסק. כלומר, סך כל נכסי בעל העסק בניקוי סך ההתחייבויות שלו. דו"ח הצהרת הון יכלול נכסים של הנישום (בעל העסק), בן/בת זוג, ילדים מתחת לגיל 18 ונכסים בנאמנות של כל אחד מאלה.
את הצהרת ההון למס הכנסה יש להגיש, ערוכה כחוק בצירוף כל המסמכים הדרושים תוך 120 ימים מיום הדרישה. איחור בהגשת הצהרת הון או אי הגשה מהווה עבירה פלילית עפ"י סעיף 215 לפקודת מס הכנסה ותגרור הטלת קנס כספי בגין כל חודש איחור מכוח סעיף 188 (ז) לפקודת מס הכנסה. את הצהרת ההון יש לבצע בקפידה ותחת פיקוח מקצועי. מס הכנסה נוקטים עמדה קשוחה בנוגע לביצוע שינויים לאחר הגשת ההצרה ובד"כ אינם מאפשרים הגשת תיקונים.

השוואת הון הינה כלי חשוב כאשר מדובר בהצהרת הון למס הכנסה. מס הכנסה עורך ביקורת אחת למספר שנים המשמשת להשוואת הון ומבוססת על שתי הצהרות הון, הצהרת הון קודמת ונוכחית. לקראת הגשת הצהרת ההון השנייה, יש להכין בקפידה השוואת הון אשר בסיומה ניתן יהיה לזהות הפרשים בהון שאינם מוסברים, דהיינו אינם אפשריים או הגיוניים בנתונים הקיימים, ויש למצוא מקורות להכנסות ואו הוצאות שלא נכללו מסיבה כלשהי. כך יהיה ניתן להימנע מבעיות עתידיות בעת ביקורת של מס הכנסה. לכן חשוב לתעד במהלך החיים של נישום כעצמאי/ת רכישות, הכנסות והוצאות מסוגים שונים מעבר לקשור בפעילות העסקית.

כפי שראינו הגשת הצהרת הון צריכה להיערך כחוק ולהיות מוגשת בזמן, יכולים להיות לה השלכות משמעותיות על הנישום ומשפחתו ולכן חשוב להיעזר ברו"ח מנוסה ומיומן בתחום שידע להגיש הצהרה מלאה ולערוך השוואת הון. משרד רו"ח סהר עוזרי ילווה אתכם במקצועיות בכל התהליך ויבטיח לכם את השקט הנפשי כך שתהיו פנויים לעבודה העסקית ותחסכו מעצמכם מצבים בהם תזדקקו לעורך דין מיסים. 
 
מאמרים: