עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

הגשת דוח שנתי

 
הגשת דוח שנתי, מסורבל, מתיש, גוזל זמן יקר... אל תהסס ופנה לרואה חשבון בראשון לציון ובאזור המרכז וכך תבטיח לעצמך שקט נפשי ומיצוי זכויותך בהטבות המס באופן חוקי! 

דוח שנתי, המכונה גם טופס 1301, הינה למעשה דיווח לרשות המיסים על הכנסות מכל מקור שהוא. במקרים בהם מגיש הדו"ח הינו נשוי, אזי יש לדווח גם על הכנסות בן/בת זוג. הדיווח נעשה עבור שנת המס, כלומר מהראשון לינואר של השנה ועד ליום 31 בדצמבר של אותה השנה.

אז מי בעצם מחויב בהגשת דו"ח שנתי? כל בעל עסק או שכיר שהכנסותיו בשנת המס עולות על 643,000 ₪ (נכון לשנת המס 2015) מחויב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה על הכנסותיו והוצאותיו לשנת המס. ישנן תקנות המפרטות מקרים פרטניים בהם ישנו פטור מהגשת הדוח או חיוב בהגשתו- במקרים אלה רצוי לצור קשר עם רו"ח על מנת לקבל את הסיוע וההכוונה.
אם בעל העסק הוא אדם יחיד (כלומר אינו חברה), עליו להגיש את הדו"ח השנתי באופן מקוון באמצעות אתר האינטרנט של רשות המיסים, ובנוסף להגיש את הדו"ח באופן ידני לפקיד השומה במשרדי מס הכנסה במקום העסק.
בעל עסק קטן, שהכנסתו השנתית אינה עולה על 60,000 ש"ח, רשאי להגיש דו"ח מקוצר בן עמוד אחד בלבד, במקום הדו"ח השנתי המקיף, באמצעות טופס 137 מקוון – דין וחשבון שנתי מקוצר ליחיד בעל עסק קטן.

כשמדובר בהגשת דוח שנתי, הדיווח לרשויות המס יכול לעיתים להיות מורכב ולגעת בנקודות כגון מקדמות על עסקה, עסקאות בתשלומים, ביטול עסקאות וכו'. הדבר נכון גם בחיוב לקוחות וגם בהוצאות של העסק. לכן חשוב לפנות לקבלת ייעוץ מגורמים מקצועיים שמבינים בתחום ובקיעים בכללי הגשת הדוח.

ככל יש להגיש את הדוח השנתי עד 30 באפריל בשנה שלאחר תום שנת המס, אבל ישנם עסקים שרשאים להגיש מאוחר יותר, בהתאם להנחיות רשות המסים. במקרה שבו מגיש הדוח מיוצג ברשות המיסים על ידי רואה חשבון, מועד הגשת הדוח יקבע לפי אורכות המשרד המייצג, לפעמים המועד יהיה עד ליום סוף השנה העוקבת ואף מעבר לכך.

אי הגשת דו"ח במועד ללא אישור פקיד השומה, יכול לגרור הטלת קנסות ו/או הגשת כתב אישום שכן זוהי עבירה פלילית.  כמו כן, אי שידור הדו"ח כנדרש במערכת המקוונת או לחלופין שידור הדו"ח ללא העברת הדוח החתום וכל האסמכתאות הרלוונטיות יחשבו כאי הגשת הדו"ח. 

צריכים סיוע בהגשת דו"ח שנתי? מחפשים רואה חשבון בראשון לציון ובאזור המרכז? 
משרד סהר עוזרי רואי חשבון, יש בידינו את הניסיון והכלים למצות את החוק והטבות המס באופן חוקי שיחסוך לך מיסים. צור עמנו קשר ונשמח לסייע לך.
 
מאמרים: